Харчування

При організації харчування адміністрація закладу керується Законом України «Про дошкільну освіту», Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та іншими нормативно-правовими документами.                                 Адміністрація закладу здійснює відповідну роботу по організації раціонального харчування дітей, яке необхідне для їх нормального розвитку, росту, з дотриманням натурального набору продуктів. Вартість харчування на 1 дитину в день в середньому становила   12 грн.  Харчування в ДНЗ збалансоване, раціональне, кількісно і якісно відповідає потребам дитячого організму. Страви протягом дня не повторюються.  Режим харчування:  трьохразовий, з інтервалом 4 години. Біля харчоблоку є стенд, де розміщений графік видачі  їжі, денне меню та таблиця з об’ємом порції. Відповідальність   за   харчування  дітей в ДНЗ несе  завідувач  закладу Малишева Л.А., сестра медична старша  Юдєнкова І.І., завгосп Адамчук Л.В., кухарі Чайка Л.Л., Гниляк  Л.С. Продукти харчування в заклад завозяться з фірм та приватних підприємств, з якими управлінням освіти укладені договори на постачання продуктів харчування. Сестра медична старша здійснює перевірку якості продуктів, що завозяться, та наявність на них відповідних сертифікатів якості. Результати бракеражу сирих продуктів відмічаються в журналі бракеражу сирих продуктів завгоспом.

Документація по харчуванню дітей:

- Книга складського обліку продуктів харчування ;

- Журнал бракеражу сирої продукції;

- Журнал бракеражу готової продукції;

- Картотека страв;

- Журнал закладки продуктів;

- Перспективне меню;

- Журнал дотримання норм харчування;

- Журнал «С» вітамінізації;

Санітарний стан харчоблоку задовільний. На харчоблоці щоденно відбираються поблюдно добові проби раціону в стерильний посуд з кришками. Проби зберігаються в холодильнику при температурі   +2 +6 градусів.

Проводиться «С» вітамінізація 3-х блюд ( при наявності коштів ).

1 раз в 10 днів ведеться аналіз та при необхідності корекція харчування. В кінці місяця підраховується колораж.

В ДНЗ додержується питний режим, діти вживають кип’ячену воду, яку кухарі змінюють кожні дві години.

Всі працівники закладу проходять медичний огляд відповідно до встановленого  графіка та один раз на рік – баклабораторне обстеження в міській санепідемстанції. Наразі медичний огляд пройшли всі працівники. В наявності  32 санітарних  книжки. Окремо ведеться журнал здоров'я працівників харчоблоку.  Періодично завідуючим закладу, працівниками управління освіти,молоді та спорту, міської санепідемстанції, проводиться контроль  за санітарним станом та харчуванням в дитячому садку,  відбираються проби для аналізу калорійності їжі та її хімічного складу. Протягом останніх 10 років порушень щодо якості їжі не виявлено. Технологічне та холодильне обладнання – в робочому стані. На харчоблоці в наявності 1 електром’ясорубка, 2 електроплити, 2 духовки, 1 холодильник. Кухонним та столовим посудом дошкільний заклад забезпечений. Кухонний посуд на групах та харчоблоці промаркований, пролітражирований, але деякий потребує заміни. Посуд миється відповідно до санітарних правил та відповідних  інструкцій. Приміщення харчоблоку утримується в чистоті та порядку. Зовнішній вигляд кухарів відповідає вимогам. Відповідно до вимог СЕС харчоблок забезпечений миючими та дезінфікуючими засобами. Працівники дотримуються санітарно-гігієнічного режиму, технологій приготування їжі.

На харчоблоці в наявності інструкції з техніки безпеки, посадові інструкції для працівників харчоблоку. Працівники з інструкціями ознайомлені під особистий підпис.

Належна увага в закладі приділяється вихованню культурно-гігієнічних навичок у дітей. Вихователі слідкують за правильною поставою дітей під час сидіння за столами, виховують культуру поводження за столом, як в повсякденному житті, так і під час спеціальних занять починаючи з групи раннього віку.

Столи, стільці відповідають зросту дітей, промарковані. В групах в наявності «Куточки чергових» з відповідним обладнанням. Щомісяця в управління освіти, молоді та сорту подається інформація про стан виконання норм харчування. Питання організації стану харчування обговорюється  на нарадах при завідувачу , виробничих нарадах.