Сторінка музкерівника

Музичний керівник Обухова О. В.

До, ре, мі, фа, соль, ля, сі —
ноти вивчили усі.
Сі, ля, соль, фа, мі, ре, до —
не забуде їх ніхто.
То ж, малята, разом з нами
лісову співайте гаму.

Музичне виховання дітей

Музичне виховання є органічною складовою всього навчального-виховного процесу в дошкільному закладі. Музика допомагає дошкільникові глибше сприймати навколишнє життя, виховує любов до своїх рідних, друзів, Батьківщини, збагачує і емоційно забарвлює її мову, сприяє розвиткові її музичних здібностей.
На музичних заняттях ми вчимо дітей слухати музику різних композиторів. Розвиваємо  уяву, мислення, музичний слух, пам'ять, навчаємо дітей визначати темп, динаміку, характер, кількість частин, жанр, назву твору і композитора. Всьому цьому діти вчаться поетапно.
Найбільше уваги  приділяємо співам. Навчаємо дітей співати голосно, чітко вимовляти слова, брати дихання. Розучуємо найрізноманітніші поспівки. При цьому у дітей розвивається музичний слух, пам'ять, увага, уява, виховується любов до пісні різного жанру.
Також вивчаємо з дітьми таночки, під час яких діти вчаться запам’ятовувати послідовність музично-ритмічних рухів, здатність відчувати сильну долю та контролювати свої дії.
 Найбільш улюбленою для дітей є музична гра. У грі в дітей збагачуються музичні враження, фантазія, вони вчаться рухатися під музику, отримують задоволення, радісний настрій.

Гурток

За бажанням дітей в нашому садку проводиться гурткова робота - театралізована діяльність, мета якої:
*Вчити передавати народний колорит образів українських казок і творів.
*За сюжетами знайомих казок, оповідань, віршів, малих форм народної творчості розігрувати окремі сценки, спектаклі.
*Використовувати знайомі способи зображення образів, витончено користуватися інтонаціями, жестами та пантомімою, передавати характер пісень, таночків, вміло використовувати діапазон, вокал та хореографію.
*Збагачувати мову виконавців образними висловами, розвивати пам’ять, художні естетичні смаки та вподобання.
*Спонукати дітей до самостійного придумування та розігрування казок, спонукати дітей до музичної творчості.

Як розвивати музичні здібності дитини?

Музика для малюка - чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість.
Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.
Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій (характер) пісень та інструментальних п’єс.
Щоб посилити сприймання музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліплені.
Чим частіше звучить музика, доступна дитині, вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї.

Поради батькам

Бачити в дитині не тільки свою дитину, а насамперед, - особистість. Виявляти в ній талант, намагатися допомогти розвивати.  Сприймати її такою, як вона є, підтримувати в будь-якій ситуації, вміти ставати на її місце і любити!