Лепбук в роботі з дошкільниками

28 лист. 2018
Лепбук в роботі з дошкільниками

Сьогодні система дошкільної освіти зазнає суттєвих змін. Важливим аспектом освіти є формування у дитини «навчитися вчитися самому». «Лепбук» (в перекладі наколінна книга) – один із засобів навчання дітей працювати самостійно. Це цікава спільна творча гра для вивчення, повторення та узагальнення навчального матеріалу.

Вихователем старшої групи Павленко С.В. було створено такий інтерактивний дидактичний посібник «Лепбук» на тему «При року». Він складається з дидактичних ігор таких як: «Прикрась ялинку», «Де чиї сліди», «Ознаки зими», «Хто прилетів до годівнички», «Зимові парочки» (лічба в межах 10), «Одяг взимку», та інші, також містить загадки, прислів’я та приказки про пори року, які діти вивчають та відгадують та інше. 26 листопада  з «Лепбуком» пройшло заняття з ознайомлення дітей з природою. Граючи в дидактичні ігри, вихователь активізувала знання дітей про ознаки пір року, зиму, (готуючись до зустрічі з зимою). Діти з великим бажанням виконували завдання, які не тільки були цікаві, але й в дуже незвичайній формі представлені. Діти знаходили сліди тварин по відбитках на снігу, повторили зимуючих птахів, які прилітали до годівнички. За допомогою гри «Зимові парочки» малятка повторили лічбу в межах 10. Їм дуже сподобалось прикрашати ялинку, кожен індивідуально вправ для себе іграшку та прикрашав ялинки, наприкінці заняття вихователь разом з дітьми повторила віршики про пори року, згадали приказки та прислів’я, які під час гри промовляв вихователь. За допомогою «Лепбуку» діти навчилися дізнаватися багато іншої цікавої інформації по темі: «Пори року». Педагог подав інформацію в цікавій формі, яку діти сприймали всіма органами чуття: зором, слухом, дотиком, нюхом.

Використовуючи в роботі цю технологію, ми можемо відповідно до віку дітей  та заданої теми постійно доповнювати даний посібник «Лепбук». Даний посібник буде цікавий не тільки для вихователів, але й для батьків.