Заняття з розвитку дрібної моторики рук

1 лют. 2019
Розвиток дрібної моторики рук у дітей дошкільного віку

«Розвиток дрібної моторики рук у дітей дошкільного віку»

Розум дитини – на кінчиках її пальців

В. Сухомлинський

Рука пізнає, а мозок фіксує відчуття й сприйняття, поєднуючи їх із зоровими, слуховими й нюховими, в складні образи й уявлення. Високий рівень сформованості дрібної моторики дитячих пальців забезпечує достатній рівень памяті , уваги й готує руку до письма.

Вихователі молодшої групи Куліда В.В. та Крочак Н.В. розуміють, що саме на початковому етапі життя дитини дрібна моторика відображає те, як розвивається дитина, свідчить про його інтелектуальні здібності.

Робота вихователів нашої групи по розвитку дрібної моторики дітей раннього та молодшого дошкільного віку обумовлена віковими психологічними і фізіологічними особливостями дітей. В цьому віці інтелектуально розвиваються структури і функції головного мозку дитини, що розширює його можливості пізнання навколишнього світу.

Для розвитку дрібної моторики рук і координації рухів використовують такі  методи і прийоми роботи:

Пальчиковий ігротрейнінг:

·         Масаж кистей рук;

·         Пальчикова гімнастика, фізкультхвилинка;

·         Пальчикові ігри з вірами, скоромовками;

·         Пальчиковий театр тіней.

Використання елементів ТРИЗ:

·      Ліплення з пластиліну і солоного тісна з використанням природного матеріалу (насіння, крупи, черепашки тощо);

·      Нетрадиційна техніка малювання: кистю, пальцями, зубною щіткою, свічкою тощо);

·      Конструювання з паперу  в техніці орігамі, робота з конструктором ЛЕГО;

·      Різні види аплікації;

Розвиток графічної моторики:

·      Малювання по трафаретах;

·      Штрихування;

·      Домальовування (за принципом симетрії);

·      Лабіринти;

·      Графічні диктанти;

Дидантичні ігри:

·      Іри з дрібними предметами:

·      Пазли, мозаїка.