Основні правила заучування віршів із молодшими дошкільниками

8 черв. 2018
Крочак Н.В.

Тема вивчення віршів завжди актуальна в системі освітньої роботи з дошкільниками. Літо-прекрасна пора для такої діяльності.

Цікаво та змістовно цю роботу організовує з дітьми вихователь Крочак Наталія Вікторівна. Розуміння змісту вірша дітьми сприяє ефективному запам’ятовуванню. Якщо дорослий розповість вірш на пам’ят, то ефект буде більшим

Діти мають свої особливості запам’ятовування. Вихователь Наталія Вікторівна, працюючи з малятами дотримується загальноприйнятих правил, дітей можна розділити на три типи: аудіали (які легко запам’ятовують інформацію на слух), візуалами (яким треба побачити те, що запам’ятовується) і нілестетики (яким треба торкнутися, потримати в руках об’єкти інформації). Від цього будуть залежити обрані нею допоміжні прийоми запам’ятовування.

Так, для аудіала треба по-різному емоційно промовляє текст  (і пошепки, і голосно, і як ведмежа, і як зайчик тощо). Візуалам необхідно побачити картину: або в кінці, або намальовану батьками. Кінестетикам допомагають різноманітні жести, які нагадуватимуть, що буде далі у вірші.

Педагог не вимагає, щоб дитина одразу запам’ятала і повторила весь вірш. У когось виходить легко запам’ятати, а комусь треба повторювати протягом тижня один і той самий вірш. Часто повертається до вивчених раніше творів, чим  тренерує довготривалу пам’ять і поповнює поетичну скриньку дитини.