Підготовка до життя в соціумі через сюжетно-рольову гру

11 груд. 2017
Вихователь Щупка О.Ю.

Тема: «Підготовка до життя в соціумі через сюжетно-рольову гру»

Навіть коли на вулиці непогода нашим дітям у садочку весело, є чим зайнятися. Саме в такі часи на допомогу приходе сюжетно-рольова гра, яка являється не тільки основним видом діяльності, розвагою для вихованців, але й навчає їх.

28 листопада вихователь ДНЗ №29 Щупка Ольга Юріївна, яка атестується, провела з дітьми відкритий показ сюжетно-рольових ігор. Вихователь надала дітям можливість самостійно обрати гру. Розмаїття атрибутів (ляльки, халати, хустки, ковпачки, фонендоскоп, вата, бинти, іграшкові термометри, машина швидкої допомоги, іграшковий котик, предмети замінники). Сама обстановка закликала дітей до розвитку ігор: «Сім’я» та «Лікарня». Ольга Юріївна взяла на себе роль мами, яка своїм діткам прочитала оповідання В.О. Сухомлинського «Як котові стало соромно». Їм сюжет дуже сподобався і потім вони розіграли цей твір у грі. Діти будували сюжет, розподіляли ролі, щоб гра не втратила своє значення і не лишилась сама форма.

Педагог спрямувала, підказувала, коригувала, особливу увагу приділяла збагаченню життєвого досвіду вихованців. Навчала доводити задум до кінця. Саме це допомагає підготувати дітей до «дорослого життя», до життя в соціумі.

Ольга Юріївна допомагала дітям оволодіти системою людських взаємин – з початку на емоційному, а потім на інтелектуальному рівні розуміти поняття «добро» і «зло», вчила їх розрізняти морально-етичні норми, вироблені людством.

Вихователь створила щиру, доброзичливу атмосферу співпраці, та взаєморозуміння. Діти грали разом, а отже й розприділяли обов’язки, приймали спільні рішення, відстоювали сою думку, здобували свій перший досвід, співіснування в суспільстві.

Самодіяльна сюжетно-рольова гра – ефективний засіб не лише всебічного розвитку дитини, а й чудова можливість психологічного розвантаження.

Це своєрідні ліки для вихованців.