Україна - земля героїчного народу

26 вер. 2018
Україна - земля героїчного народу

Морально-духовне, патріотичне та громадянське виховання є одним із напрямків роботи зі старшими дошкільниками в дошкільному навчальному закладі N° 29. Адже від того, яке зерно ми посіємо в душу дітей у дошкільному віці, таким паростком проросте воно в майбутньому.

Виховання культурної творчої особистості, яка знає історію свого народу, сприяє, цінить, втілює в життя принципи добра і краси - головна мета наших вихователів. І саме музейна педагогіка дає змогу долучити дітей до історії свого народу, збагатити враженнями від предметів, яких вони ніколи не бачили і не могли б бачити у повсякденні; сформувати у них системне уявлення про світ, розвинути дитячий кругозір, виховати культурну особистість.  До дня Партизанської слави, 20 вересня, діти старших груп ДНЗ №29 разом з вихователями відвідали краєзнавчий музей імені Л. Худякової та музей Миру в нашому місті.  Під час екскурсій діти ознайомились з різними експонатами музею, вихователі та екскурсоводи формували у дітей ціннісне ставлення до культурно-історичної спадщини, виховували громадсько-патріотичні почуття. Діти побували в трьох залах: зал «України», зал «Миру» і зал «Світлиця Козака Уса».

Зал «Миру» є першим залом музею. В цьому залі діти ознайомились з партизанським рухом в нашому місті в роки Другої світової війни, побачили експонати і матеріали, які показують наслідки війни, а також описується міжнародний рух за мир на планеті. Виставка «Мир і Милосердя» присвячена діяльності міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Зал «України» має експозицію під назвою «Україна в боротьбі за незалежність і мир». Сподіваємось, що оглядаючи експонати музею, у серцях дітей залишиться незгладимий слід. Адже на сьогодення це так важливо для всіх нас, українців.

Дітям дуже сподобалось в залі «Світлиця Козака Уса». Цей зал має експонати, які передають звичаї українського народу, народні розписи, інтер'єри українських хат, національні костюми. Діти дізнались про обряди, народні свята та про історію українських писанок.

Маємо надію, що під час екскурсії пробудили у дітей відчуття приналежності до свого народу, до рідної землі, розвинули у дітей прагнення долучатись до культури нашого краю, до його історії та традицій.