«На малюнок поглянеш – віршик запам ятаєш!»

23 лип. 2018
«На малюнок поглянеш – віршик запам ятаєш!»

«Навчайте дитину якимось невідомим йому п’яти  словам – вона буде довго та марного мучитись, та    пов’яжіть двадцять таких слів з картинками, і вона їх засвоїть вмить»                                                             К.Д.Ушинський

23 липня в ДНЗ № 29 під час заняття з розвитку мовлення з дітьми середньої групи було вивчено програмовий вірш М.Стельмаха «Забудько». Щоб краще і скоріше пройшов процес запам ятовування, вихователь використала технологію «мнемотехніка». Адже для розвитку дитячої пам яті дуже важлива спостережливість, а також тренування асоціативного мислення. На допомогу прийшли мнемотаблиці. Щоб, запам ятати, дитина повинна кілька разів його почути, але просто слухати дітям важко, тому було створено значимі і привабливі малюнки. Використання опорних малюнків для вивчення вірша захопило дітей, перетворило заняття на гру. Вони із захопленням прослухали вірш, розглянули картинки, а потім з виразністю повторили майже всі вихованці групи.
Коли наші малята мають піднесений настрій в кінці заняття, і бачимо результат, то ми – педагоги – задоволені, що час проведений з користю.