Пісочна терапія для дітей раннього віку

19 груд. 2017
Вихователь Крочак Н.В.

Пісочна терапія для дітей раннього віку

Найкраща для малюка та іграшка,

яку він може примусити по різному змінюватися,

для маленьких дітей найкраща іграшка – купа піску.

К.Д.Ушинський

Ще на початку минулого століття психотерапевти А.Фрейд, М.Клейн, Г.Хаггелбмут назвали дитячу гру методом лікування, при якому діти розвивають свої здібності, вчаться долати конфлікти і нелади.

Під час ігор в пісочниці малюки починають дружити з однолітками. Дивний ефект пісочниці до кінця ще не пояснений. Але дуже важливо дати дитині можливість пересипати цей терапевтичний будматеріал (заспокоює і розслабляє), ліпити з нього всілякі фігури, будівлі, міста (будить фантазію, розвиває дрібну моторику рук), відшукувати зариті скарби і просто складати казки і малювати їх (розвиває мову). Пісок привертає маленьких “будівельників” своєю структурою і новими відчуттями.

Вихователі Н.Крочак, В.Куліда, які працюють в першій молодшій групі з дітьми від 2-х до 3-х років, використовують метод пісочної терапії. 18 грудня на авторському занятті вихователь Крочак Н.В. показала “Майстер-клас” по використанню ігор з піском та пісочної терапії. Це незвична техніка, завдяки якій дитина будує власний світ у мініатюрі з піску і нових невеликих фігурок. Діти нашої групи із задоволенням використовували мініатюрні постатті людей, тварин, дерев, будинків, автомобілів, мостів. У пісочниці створено оптимальні умови для розвитку творчого потенціалу дитини, активізації її просторової уяви, образно-логічного мислення, тренування дрібної моторики рук. В піску малюк висловлював те, що спонтанно виникало у його свідомості, створював свій індивідуальний світ.

Гіперактивних дітей пісок урівноважує, скутих розслаблює, тривожних заспокоює, агресивних втихомирює. Граючись у піску, діти не створюють навколо себе зайвого галасу, безладдя, зважають на думку товаришів. Стають більш дружелюбними із задоволенням підтримують спілкування з дорослими.

Ігри з піском дають змогу дитині відчути себе впевненою і вмілою: вона створює нове, не боїться ламати старе і щось змінювати. У процесі ігор дитина усвідомлює морально-етичні норми, у неї формується гармонійний образ світу.