Зміцнення психічного здоров'я в ЗДО

9 лют. 2024
Дошкільний вік характеризується високою вразливістю й особливою чутливістю.

Дошкільний вік – найважливіший етап у розвитку дитячої особистості. Це період формування загальнолюдських цінностей, час встановлення перших взаємин з людьми. Дошкільний вік характеризується високою вразливістю й особливою чутливістю. Сьогодні, в реаліях воєнного часу,  ми все частіше стикаємося з такими проявами психічного нездоров’я дітей, як тривожність, страх, невпевненість у собі, надмірна вразливість, агресивність тощо. Саме тому розв’язання проблеми збереження психічного здоров’я кожної дитини є одним з головних завдань нашого дошкільного закладу, діяльність якого ми спрямовуємо на збереження, зміцнення й відновлення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей. Для зміцнення психічного здоровя дошкільнят вихователі ЗДО (ясел – садка) № 29 використовують різноманітні оздоровчі технології: казкотерапію, піскову терапію, сміхотерапію, музикотерапію, дихальну гімнастику, кольотерапія, точковий масаж та інші. В усіх вікових групах створені куточки психологічного розвантаження. Це і халабуди, і казкові будиночки, і дерева спокою. Осередки відпочинку та усамітнення задовольняють потребу дитини побути на самоті, відпочити від спілкування з однолітками. Тут дитина може побути наодинці із собою, займатися улюбленою справою або просто відпочити, не беручи участі ні в якій діяльності.