Навчання грамоти з дітьми 4-5 року життя

11 жовт. 2018
Навчання грамоти з дітьми 4-5 року життя

Дошкільний вік – важливий етап у розвитку людини. Саме тому в цьому віці дитина повністю оволодіває мовою, першими формами мислення, у неї починає формуватися вміння до абстракції, узагальнення. дошкільний вік характерний високою чутливістю до мови, до її оволодіння. Дитина вбирає звуки, слова, речення. успішний розвиток мови в дошкільному віці має вирішальне значення для подальшого систематичного навчання рідної мови.

В рамках тижня авторських занять, з 24 вересня  по 05 жовтня 2018 року, з дітьми середньої групи  ДНЗ № 29 вихователями Гладищук Т.В. та Вірченко М.М були проведені заняття з навчання грамоти. Вони були направлені на розвиток фонематичного слуху і мовленнєвої уваги дітей, що підготовлює дітей 5 року життя до оволодіння звуковим аналізом слів – першої дії по навчанню грамоти. Спочатку вихователі розвивають в дітей фонематичний слух, а лише потім навчають читати.

Під час заняття «В гостях у королеви слів» вихователь Гладищук Т. В. вчила дітей робити звуковий аналіз слів, ділити слова на склади, установлювати порядок звуків в слові, виконувати аналіз звукової структури слова.

Вихователем Вірченко М.М. проведене заняття на тему: «Кросворди розгадаємо – впізнаємо слова». Під час заняття діти за схемами та картинками відгадували зашифровані слова, виділяли перший звук у слові, складали з відгаданим словом речення.

Використання ребусів, словограйок, дидактичних ігор дає змогу утримати інтерес дітей до читання, підвищує їх пізнавальну активність.