Адаптація дітей до дитячого садка

10 вер. 2018
Адаптація дітей до дитячого садка

Настає той час в житті кожної дитини, коли вона переступає поріг дитячого садка. Адже, відповідно до ст.. 4 Закону України «Про дошкільну освіту», дошкільна освіта є обов’язковою. Складовою безперервної освіти в Україні.

Адаптація – це пристосування організму до нової ситуації, для дитини дитячий садок є новим невідомим простором із новим оточенням і стосунками. Адаптація – активне засвоєння прийнятих у суспільстві норм і оволодіння відповідними формами спілкування й діяльності.

При вступі в садок поведінка дітей різна. Одні діти впевнені, йдуть на контакти, вибирають гру, інші-менш упевнені, більше спостерігають, деякі – виявляють негативізм. Причини такої поведінки різні: це і відсутність режиму вдома й невміння гратися, й не сформованість навичок самообслуговування. Однак основна причина – недостатній досвід спілкування з однолітками та дорослими.

Процес адаптації до дитячого садка проходить індивідуально. Середній строк адаптації дітей раннього віку – 7-15 днів, молодшого дошкільного віку – 2-3 тижні, старшого дошкільного віку – 1 місяць.

Тому, щоб процес адаптації не затягувався, необхідно: підтримувати бажання дитини йти в садок; дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихованцями; у перші дні – корисне перебування в групі – 1-2 год.; наблизити домашній режим до садкового та навчити навичок самообслуговування (одягання, умивання, складання іграшок…).

Головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до дитячого садка є єдність вимог до малюка в сім’ї та дитсадка. Правильна поведінка різних у період адаптації дуже важлива, тому вихованці ДНЗ №29 надають батькам такі рекомендації:

-     дитині потрібно говорити, що вона доросла;

-     не залишати дитину на цілий день у групі;

-     давати із собою улюблені іграшки;

-     повідомляти вихователя про особливі звички дитини;

-     придумати ритуал «прощання» й обіграти його вдома;

-     зустрічати дитину з посмішкою;

-     розповідати якомога більше позитивного про садок;

-     підтримувати самостійність дитини вдома.