Методична робота

Заклад працює за новою редакцією програми навчання та виховання дітей від 2 до 7 років " Дитина" та новою редакцією програми розвитку для дітей старшого дошкільного віку " Впевнений старт", Базовим компоннентом   дошкільної освіти в оновленій редакції .

В закладі методичну роботу здійснює методист Дробот О.М.  Весь навчально - виховний процес здійснюється на українській мові.

Методичний кабінет закладу є центром методичної роботи з педагогічними кадрами, спрямованої на навчально-методичне забезпечення процесу виховання, впровадження  в освітньо-виховний процес позитивного педагогічного досвіду, інноваційних технологій, методичних та психолого-педагогічних досягнень, надання компетентної допомоги вихователям, музкерівнику, психологу.

Педагоги добре орієнтуються в матеріалах методичного кабінету, які  включають  такі  розділи:

• нормативно-правові акти;

• документація з освітньо-виховної роботи ;

- матеріали до  програми "Дитина" та  програми розвитку дітей старшого дошкільного віку« Впевнений старт»

- інформація про педагогічні кадри;

• матеріали річного плану:педагогічні ради, семінари, семінари – практикуми, консультації;

• матеріали по використанню новітніх технологій ;

• матеріали по використанню спадщини В.О.Сухомлинського в роботі ;

• матеріали передового педагогічного досвіду вихователів ДНЗ, міста , області, України ;

• оздоровчі технології в освітньо – виховному процесі ;

• матеріали забезпечення БЖД в освітньо – виховному процесі;

• методичні  рекомендації; педагогічні посібники, зразки наочності;

• періодичні видання, методична та дитяча художня література;

• технічні засоби навчання фото, -аудіо-матеріали;

• картотеката каталоги;

• куточок «Новинки педагогічних видань»,«Методичний куточок»,

• « Куточок атестації»,«На допомогу педпрацівникам»;

• матеріали атестації педагогів ЗДО

• новітні технології в дошкіллі та інше.

З метою удосконалення професійної майстерності педагогів, поряд з традиційними формами роботи з  педагогічними кадрами  (семінари, бесіди, педагогічні ради, консультації), використовуються і  інтерактивні технології, такі як: брейн – ринги, тренінги, консультації – діалоги, педагогічні читання, довідкове бюро, виставкові презентації, робота творчих груп та клубів (Школа шляхетності, Школа становлення вихователя – початківця та інші).  На  базі дошкільного закладу щороку проводяться методичні заходи для  різних категорій педагогічних працівників  міста.

В методичному кабінеті зібрано матеріали позитивного педагогічного досвіду педагогів міста, області, України. Позитивний педагогічний досвід вихователя ЗДО № 29 Дробот О.М.,  вивчений, узагальнений та впроваджується в роботу. Вивчення, узагальнення та впровадження в практику роботи кращого педагогічного досвіду в закладі є однією з дієвих форм роботи з педагогічними кадрами.