Впровадження спадщини В.О. Сухомлинського в роботі з морального виховання дітей дошкільного віку

10 груд. 2014
Сухомлинського В. О.

Сьогодні проблема морального виховання набуває все більшої актуальності. Моральне виховання – це цілеспрямоване формування моральної свідомості, розвиток моральних почуттів і формування звичок та навичок моральної поведінки людини, що здійснюється шляхом засвоєння національних традицій, багатства духовної культури народу, моральних норм і якостей, які є регуляторами взаємовідносин у суспільстві, узгоджених дій та вчинків людей.

В умовах аморальності  суспільних відносин, підкорення їх потребам ринку, обезцінення моральних цінностей, утрати виховних ідеалів, відчуження людей один від одного важливим є пошук ефективних форм, методів та засобів морального виховання дітей.

В. О. Сухомлинський писав : “Ми домагаємося, щоб у дитини боліло серце за те, що відбувається навколо неї і поряд з нею, щоб вона з дитинства пережила, відчула громадянські радощі, громадянські прикрощі, щоб кожен вихованець відчув особисту причетність до долі народу, пройшов урок громадського піклування про інтереси народу, перехворів, перестраждав за те, що особисто його ніби не стосується”.

І саме цьому присвятила роботу вихователь дошкільног навчальноо закладу № 29 Дробот Ольга Миколаївна . Моральне виховання  своїх малят вона  здійснює в самих різних сферах їхнього життя і діяльності.  Роботу намагається проводити систематично, цілеспрямовано формуючи високоморальну особистість. Особливу увагу приділяє цьому питанню під час різних режимних моментів навчально – виховного процесу.

Великого значення  педагог надає природо – екологічному вихованню. В цьому їй допомагає « Школа під голубим небом» В.О. Сухомлинського. Проводячи заняття на подвір’ї закладу вона не тільки знайоме дітей з тваринним та рослинним світом, а й прищеплює любов до Батьківщини, до рідного краю. Проводячи екскурсії до парку, навчає дітей берегти природу, з турботою ставитися до неї.

Взаємодія з природою не обмежується спостереженнями і розповідями. Починаючи з молодшої групи вона активно залучає дітей до конкретних справ у природі. Діти доглядають за  об’єктами в куточку природи, висаджують дерева, квіти на території закладу, доглядають за городніми ділянками.

Виховання патріотичних почуттів ще один важливий напрямок морального виховання дітей, над яким працює Ольга Миколаївна. Виховання любові до Батьківщини особливо важливо в наш неспокійний час. Вихователь навчає дітей любити українську мову, свій дім, батьків, рідних і всіх людей,  любити звичаї рідного краю, шанувати традиції своєї сім’ї і народу.

Тільки в співпраці з сім’єю можна досягти вагомих результатів, адже сім’я - то не лише батько й мати, а й діти, їхня поведінка, їхні вчинки. Для духовного спілкування дітей з рідними проводить спільні заходи. Це  свято Матері, свято «Мій татусь молодець», родинне спортивне свято «Тато, мама, я - спортивна сім’я», створювали родинне дерево.