Свято Стрітення в ДНЗ № 29

17 лют. 2014
свято

Щороку, тільки-но зима починає здавати свої позиції, в днз № 29 з дітьми проводяться заняття-розваги за мотивами народного свята Стрітення. Ось і цього року музичний керівник Олена Володимирівна та вихователі старших груп організували таке свято для дітей. В темі свята органічно поєдналися багатий матеріал з народо-природознавства, морального виховання, що дало можливості для здійснення інтегрованого розвитку дітей. У день 15 лютого Зима з Весною зустрічаються і змагаються між собою. Якщо Зима переможе, то довго буде холодно. З давніх-давен  наші бабусі і дідусі відзначали це свято і називали його Стрітення. В цей день запалювали свічки, які рятували від грому та блискавки - Громовиці.  Дітям розповіли, що хоч і величають місяць лютий  таким грізним йменням, нікого він уже не лякає, але й примушує бути обачним, бо «лютий додає до зими охоти, та не забувай про добрі чоботи». З вихованцями вивчили прислів’я про місяць лютий, які засвідчують, що він надто дволикий: саме в ньому відчутніші зтеплілі поцілунки сонця, але й «заметілі під лютий налетіли». На  Громовицю сонце повертає на літо. Все прокидається: і ведмідь у барлозі, і звірі та птахи лісові. Діти дізнались, що у лютому закінчуються великі свята і  зимовий відпочинок у хліборобів. Про те що в давнину в  лютому селяни особливо пильно слідкували за прикметами, намагаючись передбачити, якою буде довгоочікувана весна.

Цікаво було дітям на святі Стрітення: вони водили хороводи, співали заклички та  пісні про снігову зиму і квітучу весну, грали в сніжки, танцювали веселі таночки, запалювали свічку і обходили з нею майданчики та групи, а ще взяли участь у змаганнях.