Дитина та Всесвіт

19 січ. 2015
космічні заняття

Кажуть, що дитина відкриває світ. Але як відкрити Всесвіт: зірки, до яких не можна підійти ближче і які не покрутити в руках, цілі галактики, які складно уявити? А скільки питань виникає у дітей! Чому одні зірки сяють яскравіше інших? Що на іншій стороні Місяця? Чи можна полетіти далеко-далеко і побувати на всіх планетах?

Хтось хоче виглянути за межі Землі вже в чотири роки, когось космос захоплює вже в старшому шкільному віці. Яку книгу запропонувати дитині, щоб підтримати любов до знань і розповісти про Всесвіт захоплююче і цікаво? Дитячих посібників, що дають перші знання про космос, безліч. Часто ці книги проілюстровані дитячими художниками і розповідають про складні речі просто, зрозуміло, а також поєднують пізнавальну частину з грою, яка допоммогає дітям запам'ятовувати корисні факти. Навіть малюкам, яким поки рано читати теоретичні довідки про пристрій ракетних двигунів, буде цікаво погортати яскраві барвисті атласи, помилуватися різними галактиками або побачити, як влаштована Сонячна система. Педагоги ДНЗ  № 29 пам’ятають, що інтерес до навколишнього світу, його походження, розвитку в дитини з'являється набагато раніше, ніж про це їй розповідають у школі. Вихованці нашого дитячого садка також починають цікавитися загадковим світом навколоземного простору, таємницями безмежного Космосу. Підростаючи, наші діти все більше захоплюються можливістю пізнання й дослідження Всесвіту силами дорослого. Задоволення цієї потреби стимулює їх інтелектуальну активність, пошукову діяльність особистості.

Космічне виховання, яке ми починаємо з молодшого дошкільного віку, надає нашим дітям можливість зрозуміти зв'язки між основними елементами Всесвіту, такими як природа, час, історія. Дитина хоче знати, як літає літак, як розвивається жабеня, як утворюється веселка. Вона не може чекати, колидорослі дозволять їй проводити досліди з хімії та фізики, а про зірки й планети розкажуть на шкільному уроці астрономії.

Завдання працівників нашого дошкільних навчального закладу - з'ясувати поняття «Космос» як простір за межами планети Земля та «Сонячна система», розкрити загальні характеристики особливостей інших планет Сонячної системи, а також виховати почуття прекрасного, захоплення красою зоряного неба, розвивати пізнавальні здібності дітей, прагнення до посильного пізнання безкраїх космічних просторів. Тож, ми вихователі, постійно відкриваємо дітям найважливіші знання про навколишній світ, спонукаємо його досліджувати. Працюючи з вихованцями,  даємо їм елементарні уявлення про Космос: ознайомлюємо із небесними тілами, Сонячною системою, сузір'ями, а також формовуємо розуміння себе як частинки Всесвіту. Робота вихователів нашого дитячого садка надає можливість кожній дитині пізнати безліч цікавого (з чого складається Земля? Що ти знаєш про планети? З яких кольорів складається сонячний промінь? Зірки світять постійно? тощо).

Широке застосування педагогічними працівниками ДНЗ № 29 в роботі з дітьми дослідів-експериментів, дидактичних ігор, пізнавальних завдань, демонстраційного матеріалу та наочних моделей, читання художньої літератури забезпечує розвиток як сталого пізнавального інтересу до нового, невідомого, так і до формування пізнавальних здібностей. Формуються та проявляються також креативні та комунікативні здібності дітей.

Впродовж усієї роботи проводяться різноманітні заняття, розваги, ігри виготовлений куточок «Все про Всесвіт». Здобуті знання під час цих занять набувають особливої міцності в різних видах діяльності і приносять нашим  дошкільнятам задоволення та розширюють їх кругозір.

Вихователь молодшої групи ДНЗ № 29

Козеренко Ю.Л.