Народна гра в житті дитини

12 січ. 2015
ігри

«Як дитина бігає грається,

так її здоров’я усміхається»

Останнім часом активно відроджуються культурні цінності нашого народу, які донедавна були забуті та викоріненні зі свідомості українців.

Одним із таких культурних надбань є народна гра, яка відображає характер, темперамент, почуття, побут, звичаї українців. Народні рухливі ігри – неоцінений виховний скарб, який залишили нам наші прадіди. І тому педагоги нашого ДНЗ (ясла-садку) № 29 приділяють велику увагу народним іграм. Адже у них, як у дзеркалі, відображуються традиції нашого народу, їх побут. Досвід вихователів доводить, що дитина повинна перебувати під постійним виховним впливом матеріальної, та духовної культури свого народу. Це потрібно, насамперед, для найповнішого - розкриття природних здібностей дитини, розвитку її талантів, виявлення етнопедагогічних особливостей. Наші вихователі вважають, що народні ігри можуть застосовуватись у всіх ланках системи виховання.

Гра розкриває перед дітьми світ, їх творчі можливості. Тому нам, педагогам, треба по крупинці зібрати цей безцінний скарб, щоб разом скласти веселу азбуку дитинства. Яким би багатим не було все наступне життя, спогади дитинства та ігри з ровесниками не можна порівняти ні з чим. Усі ми, так чи інакше, повертаємось у дитячі роки. І найбільш яскравим спогадом при цьому випливають народні ігри, яких ми  і навчаємо наших дітей. Дитина мусить мати час на ігри, а справа їх поширення цілком знаходиться в руках вихователів, батьків – це наш обов’язок яким не можна нехтувати.

Народні ігри ми проводимо відповідно до вікових можливостей дітей. Ознайомлюємо дітей з походженням, атрибутами та дійовими особами, розповідаємо, як у ці ігри грали в давнину. Завжди пам’ятаємо і про оздоровчий ефект. Тому проводимо народні ігри не тільки в приміщенні, а й на свіжому повітрі, незалежно від пори року. Це зміцнює мускулатуру, покращує діяльність дихальної, серцево-судинної системи, збільшує рухливість суглобів, міцність м’язів, стимулює  кровообіг. Процеси позитивно впливають на нервову систему, підвищують  опір організму до простудних захворювань.

Народні ігри є невід’ємним компонентом розваг дітей під час новорічних та різдвяних свят в нашому садочку. Ми завжди пам’ятаємо, що народна гра - це не розвага, це змога для кожної дитини реалізувати власне «Я» і заразом відчути себе учасником спільних дій, не виконавцем, а саме активним учасником.

Наш дивіз: «Нехай малі веселяться та граються так, як їм любо!!!»