Красиві ніжки – щасливі дітки

15 серп. 2018
Красиві ніжки – щасливі дітки

З 6 по 10 серпня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 29 проходив «Тиждень профілактики плоскостопості у дітей». Вихователі приділили цьому  велику увагу. Було проведено ряд заходів. З приходом дітей в садочок педагоги прослідкуювали, щоб діти всіх вікових груп прийшли у взутті, що фіксує гомілковостопний суглоб, щоб був високий задник у черевиках, взуття  було просторим, не занадто тісним. Для попередження і виправлення плоскостопості вихователі провели загальнорозвиваючі і спеціальні вправи, які є найбільш активним терапевтичним засобом. На заняттях з фізичної культури, під час ранкової гімнастики, гімнастики пробудження вихователі використовували вправи для профілактики плоскостопості : ходьба на носках, (тримання голови прямо з прогинанням, руки на поясі), на зовнішній стороні стопи – пальці піджаті всередену, на ребристій дошці, на місці, не відриваючи носки від підлоги, боком по палиці, шнуру, перекати з носка на п’ятку, стоячи на підлозі, або на палиці; ходьба по землі, по вологій траві та ін..

Ступня дитини має безліч активних точок, які зв’язують підошву з внутрішніми органами та активізують центральну нервову систему. Під час прогулянки, діти залюбки бігали босоніж, веселились на «Доріжці здоров’я».

Дуже важливу роль у профілактиці плоскостопості відіграли фізичні вправи, які підібрали вихователі, бо вони дали змогу підвищити тонус і силу м’язів. Педагоги проводили вправи з різних вихідних положень (лежачи, сидячи, стоячи, також у русі), вправи з різними предметами: канатами, олівцями, каштанами, м’ячиками, камінцями - діти захоплювали їх пальцями. Для закріплення зводу стіп надали можливість дітям пролазити по гімнастичній мотузковій драбинці босоніж, яка принесла їм як лікувальну користь, так і профілактичну. Такими методами вихователі закріплювали у дітей м’язи стоп, пальців ніг, гомілкових суглобів, а також розвивали у дітей спритність, рішучість, сміливість.

Колектив нашої дошкільної установи приклав усі зусилля, та можливі заходи, щоб усунути та зупинити розвиток плоскостопості у дітей всіх вікових  груп.