Літо, літечко…Загартовуймось!

2 лип. 2018
Куліда В.В.

У відчинене віконце зазернуло зранку сонце

І лоскоче ніжно носик, і маленькі ніжки босі.

Сяйвом сонця все залито

В нас гостює справжнє літо

Кольорове та яскраве

Запашне, смішне, цікаве!

Літня пора дуже сприятлива для організації оздоровлення малят. Робота по оздоровленню спрямована на забезпечення охорони та зміцнення здоров’я дітей. Вихователі ДНЗ №29 створили цікаве літнє ігрове середовище для дітей. Робота з загартовування проводиться систематично, в певній послідовності. Для цього використовують надувні басейни, водні пістолети, теплу воду в ємкостях. Обливання водою починається з ніг. Наступний етап - обливання рук.

Літом тепло, навіть спекотно, часто у нас виникає бажання: облити себе водою, таке ж є бажання і у дітей.  Дотримуємось у своїй роботі гігієнічних вимог, а саме використання спеціальних рушничків для ніг та обличчя.

Водні процедури благотворно впливають на стан нервової системи дитини, а також покращують стан фізичного розвитку. Вони дійсно мають гарний вплив на дитячий організм. Вода діє заспокійливо, а крім того, дитина вчиться з дитинства не боятись води. Але, все ж, щоб дійсно були з користю  заняття чи то ігри з водою, вони повинні бути безпечними для дитини. Це обов’язкова присутність дорослого під час ігор чи то водних процедур, спеціальні килимки для безпеки дитини, щоб ніжки не ковзались, щоб голівка утримувалась на воді під час купання в басейні – круги надувні чи то нарукавники.

Що повинні пам’ятати батьки? Не можна просто так узяти і набрати воду до басейну і почати плавання дитини. Яким би корисним не було купання, все ж таки потрібно проконсультуватись з педіатром. Всі вважають, що купання дитини це корисно, воно сприяє загартуванню дитини. В якійсь мірі це дійсно так. Але все ж не завжди купання буде корисним. Правильніше сказати корисним воно буде, але деякі батьки в надії на швидкий ефект, тримають малюка у воді, не виконуючи рекомендації лікаря, у 2-3 рази довше. Дитина замість того, щоб стати «міцніше», починає хворіти, і добре якщо нездужання обмежується виключно застудами, а не більш серйозними діагнозами.