Якщо хочеш не хворіть – загартувуйся

18 черв. 2018
Павленко С.В.

Особливо сприятливий для початку загартування дитячого       організму літній період, у повсякденному житті, так і спеціально організованому середовищі (повітряні і сонячні ванни, водні процедури, ходіння босоніж тощо). Працівники ДНЗ №29 розуміють, що загартування повітрям - це один із способів тренування механізмів організму, що відповідають за теплорегуляцію. Із цією метою у всих вікових групах нашого дитячого садочка 4-5 разів на день провітрюється приміщення протягом 10-15 хвилин узимку, а влітку наскрізне провітрювання сприяє тому, що повітрообмін відбувається значно швидко, ніж через квартирку, але його робимо за відсутності дітей (наприклад під час відвідування ними музичної зали чи прогулянок).

Загартування повітрям здійснюємо за допомогою таких заходів:

•         ранкова гімнастика на свіжому повітрі;

•         прогулянки на свіжому повітрі;

•         підтримання відповідної температури в приміщені;

•         добирання належного до погоди одягу;

•         повітряні ванни з повним або частковим оголенням дітей.

Повітряні ванни – це самий ефективний спосіб загартування, який проводимо у будь-яку пору року в приміщені за температури +16°С, +18°С. При цьому дитина одягнута в білизну. Починаємо за температури +18°С тривалістю ~ 10 хв. Протягом подальших 10-ти днів тривалість повітряних ванн збільшуємо до 20 хв., а потім знижуємо температуру на 1°С кожні 5-ть днів. Лише вже загартовані діти можуть приймати повітряні ванни за температурою +10°С+12°С. Інтерес до вправ, закріплюємо про властивості предметів і явищ (наприклад вітру - слабкий, сильний, тяжкий, холодний), виховуємо позитивні емоції, збагачуємо чуттєву сферу та ін..

Гартувальним є не тільки температурний вплив на організм, але й дифузія кисню через шкіру в кров, тому що проникливість шкіри у дітей дуже висока.

Будьте здорові!