Про таємниці Космосу в ДНЗ №29

12 квіт. 2018
Козеренко Ю.Л.

Про таємниці Космосу в ДНЗ №29

Із дитинства малюк починає цікавитися загадковим світом навколоземного простору, таємницями безмежного Космосу. Підростаючи, дитина все більше захоплюється можливістю пізнання Всесвіту силами дорослого. Задоволення цієї потреби стимулює інтелектуальну активність та пошукову діяльність особливості.

Космічне виховання вихованців ДНЗ №29 починаємо з молодшого дошкільного віку, це надає нашим дітям можливість зрозуміти зв’язки між основними елементами Всесвіту, такими як природа, час, історія. Дитина хоче знати як літає літа, як розвивається жабеня, як утворюється веселка. Вона не може чекати коли дорослі дозволять їй проводити досліди з хімії та фізики, а про зірки й планети розкажуть на шкільному уроці астрономії. З 10 по 14 квітня в закладі пройшов тиждень «Таємниці Космосу». Під час проведення Тижня завданням працівників нашого дошкільного навчального закладу було з’ясувати з дітьми поняття «Космос» як простір за межами планети Земля та «Сонячна система», розкрити загальні характеристики особливостей інших планет Сонячної системи, а також виховати почуття прекрасного, захоплення красою зоряного неба, розвивати пізнавальні здібності дітей, прагнення до посильного пізнання безкраїх космічних просторів. Тому під час занять та розваг ми намагалися відкрити дітям найважливіші знання про навколишній світ, спонукали його досліджувати. Працюючи з дітьми, дали їм елементарні уявлення про Космос: ознайомили із небесними світилами, Сонячною системою, сузір’ями, а також формуємо розуміння себе як частинки Всесвіту.

Робота вихователів нашого дитячого садка надає можливість кожній дитині пізнати безліч цікавого (з чого складається Земля? Що ти знаєш про планети? З яких кольорів складається сонячний промінь? Зірки світять постійно, тощо).

Провели з дітьми ряд дослідів-експерементів, дидактичних ігор, пізнавальних завдань, демонстраційного матеріалу та наочних моделей, читання художньої літератури забезпечує розвиток як сталого пізнавального інтересу до нового, невідомого, так і до формування пізнавальних здібностей. Формуються та проявляються також креативні та комунікативні здібності дітей.

Разом з дітьми і батьками був виготовлений куточок «Все про Всесвіт».

Здобуті знання під час цих занять набувають особливої міцності в різних видах діяльності і приносять нашим вихованцям задоволення та розширюють їх кр