«Разом зустрічали Великоднє гарне свято»

12 квіт. 2018
Обухова О.В.

«Разом зустрічали Великоднє гарне свято»

«Христос Воскрес! Христос Воскрес!

Радість небо нам являє,

Паска  красна нас вітає.

Радуйтеся, люди нині,

Бог дав щастя всій родині,

Бог дав радість із небес –

Христос Воскрес!»

Ось і відсвяткували ми довгоочікуване і найважливіше християнське свято Великдень – свято весняного воскресіння, оновлення природи, духовного очищення.

В нашому дитячому садочку надається велика повага і шана народним звичаям та святам. Із самого раннього віку вихователі і музичний керівник долучають малят до національних традицій, створюють радісний настрій, налаштовують на добро і дружні взаємини.

Зі слів : « Христос Воскрес!» і відповіді : «Воістину Воскрес!» вже скільки років  починається це світле свято і в ДНЗ № 29.

« На Великдень червоне яєчко славиться», - казали в народі. Яйце – символ життя на землі і пасочка печеться – тіло Боже.

Великдень святкували всі діти нашого садочку, починаючи з ясельної і,закінчуючи, старшими групами. В молодших групах це була Великодня казочка « Про курочку та півника», а старші дітки показали святковий концерт з використанням народних ігор, гаївок, пісеньок – закличок, весняних хороводів і таночків, тощо.

Маленькі діточки, тримаючи у руках дерев’яні писаночки, співали: « Куд – кудак, куд – кудак, знесла яйце, як кулак!», а старші: « Ой, Марічка писанки писала, на Великдень дітям дарувала. Гори в них високі і смереки, світ від них дивується далекий…»

Велике задоволення малятам принесли народні ігри: «Хто далі прокоте писанку», « Купса», « Де сховалась писанка», « Знайди свою писанку» та « Великодній кошик».

Діти водили хороводи, співали веснянки та гаївки, прославляючи свято Воскресіння Сина Господнього і відродження самої природи, перемоги добра над злом.

Кульмінацією свята стала пісня « Молитва за Україну», яка виховує у дітей патріотичні почуття, любов до нашої рідної країни та віру в світле, безтурботне майбутнє.