Минула бувальщина в сьогоденні в ДНЗ№29

6 квіт. 2018
середня група

Продовжуючи себе у своїх вихованцях,

ми творимо не тільки людину. Ми творимо

самий час. Дух часу, взаємовідносини між

людьми – все це залежить від того, які ми з

вами, від того, яка школа.

(В.О. Сухомлинський)

Всеосяжна, багатоаспектна науково-педагогічна творча спадщина Василя Олександровича Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а відкривається все новими і новими гранями. З метою увічнення пам’яті видатного українського педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського, з нагоди 100-річного ювілею, з 2 по 6 квітня 2018 року в ДНЗ №29 пройшла  виставка-конкурс ілюстрацій та панорам за його казками: високоморальними, сповненими любові до природи, до всіх і до всього живого. Адже казки є тим благодатним засобом, за допомогою якого ми забезпечуємо комплексну реалізацію завдань фізичного, розумового, естетичного, трудового, громадянського виховання дітей. Дорослі прочитали дітям безліч його казок.

Серед численних оповідань та казок Василя Олександровича  ми особ­ливо виділяли коротенькі казкові оповідки, за якими і виготовили панорами та зробили  виставку.

У заході взяли участь батьки, вихованці та вихователі.  Відвідувачів виставки вразив креативний та творчий підхід до виготовлення панорам: паперові, пластикові,  прикрашені різноманітними оздоблювальними матеріалами за сюжетами казок. А сьогодні ці вироби наші вихователі використовують під час різноманітних форм  роботи з дітьми : на заняттях, розвагах, святах та в повсякденному житті.

Розглядаючи ці сюжетні панорами діти навчаються слухати й ро­зуміти усне мовлення,  фіксувати початок та кінець казки, усвідомлюють елементи фактичного змісту (хто, де, коли, як), логічні зв'язки між ними; уявляють те, про що йдеться у творі, який прослуховується; співпереживають з дійовими особами. Розвивається дитяча креативність, увага, посидючість у роботі.

В.О. Сухомлинський увiйшов в iсторiю української педагогiки як педагог – гуманiст, творець педагогiчної системи, в центрi якої перебуває дитина як унiкальна особистість, саме тому вся робота нашого закладу спрямована на  розвиток індивідуального творчого у дітей.